«Сәламәтлек-2018» Спартакиадасы.

2018 елның 19 феврале, дүшәмбе

Татарстан Республикасының транспорт һәм юл хуҗалыгы предприятиеләре һәм оешмалары арасында шимбә көнне, 17 февральдә «Сәламәтлек-2018» Спартакиадасы кысаларында чаңгы ярышлары уздырылды.

Ярышлар Аккош күлендә «Динамо» стадионы чаңгы базасында уздырылды. Аларда җиде республика оешмаларыннан вәкилләр катнашты: ДКУ «Главтатдортранс», ААҖ «Каздорстрой», «АҖ Татфлот»,  АҖ «Татдорпроект», МУП «ПАТП-2»,    «Татаэронавигация» филиалы,  ФДУП «Госкорпорация буенча ОрВД».  Барлык командалар да, төрле яшь категорияләре буенча, 4 төркемгә бүленде.

Барлык уенчыларны якларга татарстан республикасы транспорт һәм юл хуҗалыгы министры урынбасары Андрей Егоров, һөнәр берлегенең республика комитеты рәисе хезмәткәрләре автомобиль транспорты һәм юл хуҗалыгы министры урынбасары Юрий Данилов, ФСО «СПАРТАК-Татарстан» рәисе Григорий Джапаридзе килделәр. Алар барлык катнашучыларга уңышлар һәм гадел көрәш теләделәр.

Нәтиҗәдә, тынгысыз көрәштә ДКУ «Главтатдортранс» командасы  шәхси һәм шулай ук команда зачетында беренче урын яулады. Ярышлар тәмамлангач, җиңүче командалар кубоклар һәм беренче дәрәҗә дипломнар белән бүләкләнде. Катнашучыларга һәм призерларга медальләр  һәм кыйммәтле бүләкләр тапшырылды.

Барлык катнашучылар фикеренчә, һава торышы чаңгы узышлары өчен бик шәп иде. Чаңгы юлы каты, йөгерергә уңайлы иде. Оештыручыларның тырышлыгын да билгеләп үтмичә булмый, алар әзерләргән трасса, сыйфаты буенча югары дәрәҗәдә иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: